Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզի Արարատ համայնք ՀՀ Արարատի մարզ, ք. Արարատ, 060-88-55-55, ararat.municipality@gmail.com |
12 փետրվարի 2026 թվականի N 002-Ա |
ԶԱՆԳԱԿԱՏՈՒՆ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՏԱՐԱԾՔՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ 0.17903 ՀԱ ՄԱԿԵՐԵՍՈՎ ՀՈՂԱՄԱՍԸ ՀԱՄԱՅՆՔԱՅԻՆ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ԵՎ ԳՈՒՅՔԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ԻՐԱՎՈՒՆՔԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՐԱՆՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ |
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքի 3-րդ հոդվածով, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2021 թվականի ապրիլի 29-ի թիվ 698-Ն որոշման 2-րդ հավելվածի 39-րդ կետով՝ Արարատ համայնքի ավագանին որոշում է. 1.Արարատ համայնքի Զանգակատուն բնակավայրի Խ.Նազարյան 3-րդ նրբանցք հասցեում գտնվող 03-043-0007-0001 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0.17903 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասի նկատմամբ ճանաչել Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզի Արարատ համայնքի սեփականության իրավունքը և կատարել գույքի նկատմամբ իրավունքի պետական գրանցում`որպես համայնքային սեփականություն։ 2.Սույն որոշումը ենթակա է պետական գրանցման: |