ՀՀ Արարատի մարզ, ք. Արարատ, 060-88-55-55, ararat.municipality@gmail.com
12 փետրվարի 2026 թվականի N 022
ԱՐԱՐԱՏ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՊԱՐՈՒՅՐ ՍԵՎԱԿ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ 4-ՐԴ ՓՈՂՈՑ 24/2 ՀԱՍՑԵՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ ՀԱՄԱՅՆՔԱՅԻՆ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ 03-078-0009-0064 ԿԱԴԱՍՏՐԱՅԻՆ ԾԱԾԿԱԳՐԻԸ ԿՐՈՂ 0.10649 ՀԱ ՄԱԿԵՐԵՍՈՎ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԵՐԻ ԲՆԱԿԵԼԻ ԿԱՌՈՒՑԱՊԱՏՄԱՆ ՀՈՂԱՄԱՍԸ ԱՃՈՒՐԴ ՎԱՃԱՌՔԻ ԿԱՐԳՈՎ ՕՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համաձայն տեղազննության արդյունքների,Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 4-րդ փողոց 24/2 հողամաս հասցեում գտնվող,/ծածկագիր՝ 03-078-0009-0064/ համայնքային սեփականություն հանդիսացող  բնակավայրերի նշանակության 0.10649 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը ենթակա Է աճուրդ վաճառքով օտարելու և ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի և Հայաստանի Հանրապետության «Հողային օրենսգրքի» 67-րդ և 68-րդ հոդվածներով, հիմք ընդունելով ՀՀ վարչապետի 2025 թվականի մարտի 18-ի N 211-Ա որոշմամբ ստեղծված միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի 09.04.2025թ. նիստի N ԴԽ/02-2025 արձանագրության Տարբերակ 1 առաջարկության համաձայն «ՊիՎիԷմ»սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից տրամադրված 06.02.2026 թվականի թիվ 26/001-ԳՆ հաշվետվությունը, առաջնորդվելով ավագանու կանոնակարգով, համայնքի ավագանին որոշում է.
1.Աճուրդ վաճառքով օտարել Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 4-րդ փողոց 24/2 հողամաս հասցեում գտնվող, 03-078-0009-0064 կադաստրային ծածկագրիը կրող 0.10649 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը:
2.Նշված տարածքի օտարման մեկնարկային գին սահմանել  «ՊիՎիԷմ»սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից տրամադրված 06.02.2026 թվականի թիվ 26/001-ԳՆ հաշվետվության համաձայն գնահատված արժեքով՝ 600000 ՀՀ դրամ,նախավճար սահմանել մեկնարկային գնի 50 %-ի չափով,մասնակցության վճար՝5000 դրամ, աճուրդային քայլի չափը մեկնարկային գնի 5%չափով:
3.Համայնքի ղեկավարին՝ աճուրդ վաճառքի հետ կապված աշխատանքները կազմակերպել սույն որոշման ուժի մեջ մտնելու օրվանից 1 տարվա ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության«Հողային օրենսգրքի» և գործող  նորմատիվ ակտերի պահանջներին համապատասխան: