12 փետրվարի 2026 թվականի N 007-Ա
ՀԱՄԱՅՆՔԱՅԻՆ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ ԱՆՇԱՐԺ ԳՈՒՅՔՆ ԱՆՀԱՏՈՒՅՑ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով  «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի  Հանրապետության  օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետով, 35-րդհոդվածի 1-ին մասի 18-րդ կետով՝ Արարատ համայնքի ավագանին որոշում է՝
1.ՀՀ Արարատի մարզի Արարատ համայնքի սեփականություն հանդիսացող Արարատ համայնքի Ավշար բնակավայրի Մաշտոցի փողոց 27-27/1 հասցեում գտնվող 1582,4 քմ մակերեսով մանկապարտեզի շենքը (անշարժ գույքի սեփականության վկայական N 02122025-03-0051, ծածկագիր՝ 03-013-0034-0009-001), 6,6 քմ մակերեսով պահակատունը (ծածկագիր՝ 03-013-0034-0009-002), 35,4 քմ մակերեսով զուգարանը (ծածկագիր՝ 03-013-0034-0009-003), 273 քմ ընդհանուր մակերեսով թվով վեց ծածկերը (ծածկագրեր՝ 03-013-0034-0009-004 – 03-013-0034-0009-008) և շինությունների զբաղեցրած ու սպասարկման համար նախատեսված 1,11937 հա մակերեսով հասարակական կառուցապատման նշանակության հողամասը (ծածկագիր՝ 03-013-0034-0009) անորոշ ժամկետով անհատույց օգտագործման իրավունքով տրամադրել «Արարատ համայնքի Ավշար գյուղի մսուր-մանկապարտեզ» համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպությանը՝ նախադպրոցական կրթության ծառայության մատուցում իրականացնելու նպատակով։
2Համայնքի ղեկավարին՝ «Արարատ համայնքի Ավշար գյուղի մսուր-մանկապարտեզ» համայնքային ոչ առևտրային    կազմակերպության հետ կնքել անորոշ ժամկետով անհատույց օգտագործման պայմանագիր։
3Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից։