ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՊԵՏԱԿԱՆ ԲՅՈՒՋԵԻՑ ՍՈՒԲՎԵՆՑԻԱ ՍՏԱՆԱԼՈՒ ՆՊԱՏԱԿՈՎ ԱՐԱՐԱՏ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՐԱՐԱՏ ՔԱՂԱՔԻ, ԱՐԱՐԱՏ, ՍՈՒՐԵՆԱՎԱՆ, ԱՐՄԱՇ, ՆՈՅԱԿԵՐՏ, ԶԱՆԳԱԿԱՏՈՒՆ, ՎԱՐԴԱՇԱՏ ԵՎ ՈՒՐՑԱԼԱՆՋ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԵՐԻ ՓՈՂՈՑՆԵՐԻ ԼՈՒՍԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄ ԵՎ ՎԵՐԱԿԱՌՈՒՑՈՒՄ ԼԵԴ ԼՈՒՍԱՏՈՒՆԵՐՈՎ ԾՐԱԳՐԻ ՀԱՅՏ ՆԵՐԿԱՅԱՑՆԵԼՈՒ ՀԱՄԱՁԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով  «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի  Հանրապետության  օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 25-րդ և 42-րդ կետերով, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2006 թվականի նոյեմբերի 16-ի «Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեից համայնքներին սուբվենցիաների տրամադրման կարգը հաստատելու մասին» N 1708-Ն որոշմամբ հաստատված N 2 հավելվածի 12-րդ կետով,Արարատ համայնքի ավագանին որոշում է.
1Տալ համաձայնություն ՀՀ պետական բյուջեից սուբվենցիա ստանալու նպատակով «Արարատ համայնքի Արարատ քաղաքի, Արարատ, Սուրենավան, Արմաշ, Նոյակերտ, Զանգակատուն, Վարդաշատ և Ուրցալանջ  բնակավայրերի փողոցների լուսավորության համակարգի կառուցում և վերակառուցում ԼԵԴ լուսատուներով» ծրագրի հայտ ներկայացնելու։
2 Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից։