Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2001 թվականի ապրիլի 12-ի «Պետական և համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասերի օտարման,կառուցապատման իրավունքի և օգտագործման տրամադրման կարգը հաստատելու մասին» թիվ 286 որոշմամբ, Հայաստանի Հանրապետության «Հողային օրենսգրքի» 68-րդ հոդվածով և «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 43-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ կետի դրույթներով, 2025 թվականի փետրվարի 14-ի թիվ 1 հերթական նիստի «Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասերը աճուրդ վաճառքի կարգով օտարելու մասին» թիվ 21-Ա, որոշումը,ինչպես նաև Արարատի համայնքապետարանում 2025 թվականի մարտի 26-ին կայացած աճուրդի աճուրդային հանձնաժողովի որոշումը,որոշում եմ՝
1.Արարատի համայնքապետարանում 2025 թվականի մարտի 26-ին կայացած աճուրդը համարել կայացած:
2.Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 1-ին փողոց 8 հասցեում գտնվող, 03-078-0002-0008 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0․09488 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը վաճառել՝ Նարեկ Նորիկի Սահակյանին՝ 382000 /երեք հարյուր ութսուներկու հազար/ ՀՀ դրամով:
3.Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 1-ին փողոց 13 հասցեում գտնվող, 03-078-0001-0008 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0․07647 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը վաճառել՝ Զորայր Լենդրուշի Մարտիրոսյանին՝ 307790/երեք հարյուր յոթ հազար յոթ հարյուր ինսուն/ ՀՀ դրամով:
4.Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 1-ին փողոց 15 հասցեում գտնվող, 03-078-0001-0007 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0․104 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը վաճառել՝ Արմեն Ատոմի Ասատրյանին 455000/չորս հարյուր հիսունհինգ հազար/ ՀՀ դրամով:
5.Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 1-ին փողոց 17 հասցեում գտնվող, 03-078-0001-0006 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0․0998 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը վաճառել՝ Պարգև Գուրգենի Զաքոյանին՝ 420000 /չորս հարյուր քսան հազար/ ՀՀ դրամով:
6.Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 1-ին փողոց 19 հասցեում գտնվող, 03-078-0001-0005 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0․10545 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը վաճառել՝ Արտակ Ռաֆիկի Ասատրյանին 461330 /չորս հարյուր վաթսունմեկ հազար երեք հարյուր երեսուն/ ՀՀ դրամով:
7.Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 1-ին փողոց 21 հասցեում գտնվող, 03-078-0001-0004 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0․09725 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը վաճառել՝ Գարիկ Ռաֆիկի Ասատրյանին՝ 408380 /չորս հարյուր ութ հազար երեք հարյուր ութսուն/ ՀՀ դրամով:
8.Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 1-ին փողոց 23 հասցեում գտնվող, 03-078-0001-0003 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0․09058 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը վաճառել՝ Սիրակ Ռուբիկի Ասատրյանին՝ 396280 /երեք հարյուր ինսունվեց հազար երկու հարյուր ութսուն/ ՀՀ դրամով:
9.Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 5-րդ փողոց 1/6 հասցեում գտնվող, 03-078-0009-0031 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0․09177 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը վաճառել՝ Ալիկ Ֆուրմանովի Մուրադյանին՝ 321200 /երեք հարյուր քսանմեկ հազար երկու հարյուր/ ՀՀ դրամով:
10.Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 5-րդ փողոց 1/7 հասցեում գտնվող, 03-078-0009-0060 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0․10135 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը վաճառել՝ Ռոման Ջիվանի Իշխանյանին՝ 426000/չորս հարյուր քսանվեց հազար/ ՀՀ դրամով:
11.Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 5-րդ փողոց 1/8 հասցեում գտնվող, 03-078-0009-0029 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0․09138 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը վաճառել՝ Մարգուշ Հակոբի Սահակյանին՝ 368000/երեք հարյուր վաթսունութ հազար/ ՀՀ դրամով:
12.Առաջարկել՝աճուրդում հաղթող ճանաչված անձանց մասնակցության հայտի պահանջին համապատասխան,սահմանված ժամկետում օտարման գումարը վճարել համայնքի բյուջեի համապատասխան հաշվին և կնքել առուվաճառքի պայմանագիր:
13.Սույն որոշումից ծագող իրավունքները ենթակա են պետական գրանցման՝ օրենքով սահմանված կարգով: