ՀՀ Արարատի մարզ, ք. Արարատ, 060-88-55-55, ararat.municipality@gmail.com
12 փետրվարի 2026 թվականի N 020-Ա
ԱՐԱՐԱՏ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎՇԱՐ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՏԱՐԱԾՔՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ ՀԱՄԱՅՆՔԱՅԻՆ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ 03-013-0909-0004 ԿԱԴԱՍՏՐԱՅԻՆ ԾԱԾԿԱԳՐԻԸ ԿՐՈՂ 0.21256 ՀԱ ՄԱԿԵՐԵՍՈՎ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅԱՆ ԱՅԼ ՀՈՂԱՄԱՍԸ ԱՃՈՒՐԴ ՎԱՃԱՌՔԻ ԿԱՐԳՈՎ ՕՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համաձայն տեղազննության արդյունքների,Արարատ համայնքի Ավշար բնակավայրի վարչական փողոց 12/2 հողամաս հասցեում գտնվող,/ծածկագիր՝ 03-013-0909-0004/ համայնքային սեփականություն հանդիսացող գյուղատնտեսական նշանակության 0.21256 հա մակերեսով այլ հողատեսքը  ենթակա Է աճուրդ  վաճառքով օտարելու և ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի և Հայաստանի Հանրապետության «Հողային օրենսգրքի» 67-րդ և 68-րդ հոդվածներով, հիմք ընդունելով ՀՀ վարչապետի 2025 թվականի մարտի 18-ի N 211-Ա որոշմամբ ստեղծված միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի 09.04.2025թ. նիստի N ԴԽ/02-2025 արձանագրության Տարբերակ 1 առաջարկության համաձայն «ՊիՎիԷմ»սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից տրամադրված 06.02.2026 թվականի թիվ 26/001-ԳՆ հաշվետվությունը, առաջնորդվելով ավագանու կանոնակարգով, համայնքի ավագանին որոշում է.
1.Աճուրդ վաճառքով օտարել Արարատ համայնքի Ավշար բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող, 03-013-0909-0004 կադաստրային ծածկագրիը կրող 0.21256 հա մակերեսով գյուղատնտեսական նշանակության այլ հողատեսքը:
2.Նշված տարածքի օտարման մեկնարկային գին սահմանել «ՊիՎիԷմ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից տրամադրված 06.02.2026 թվականի թիվ 26/001-ԳՆ հաշվետվության համաձայն գնահատված արժեքով՝ 1320000 ՀՀ դրամ,նախավճար սահմանել մեկնարկային գնի 50 %-ի չափով, մասնակցության վճար՝5000 դրամ, աճուրդային քայլի չափը մեկնարկային գնի 5%չափով:
3.Համայնքի ղեկավարին՝ աճուրդ վաճառքի հետ կապված աշխատանքները կազմակերպել սույն որոշման ուժի մեջ մտնելու օրվանից 1 տարվա ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության «Հողային օրենսգրքի» և գործող  նորմատիվ ակտերի պահանջներին համապատասխան: