ԱՐԱՐԱՏ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆՈՒ 2026 ԹՎԱԿԱՆԻ ՓԵՏՐՎԱՐԻ 12-Ի ԹԻՎ 1 ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՆԻՍՏԻ ՕՐԱԿԱՐԳԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 14-րդ հոդվածի 6-րդ մասի պահանջներով, ինչպես նաև համայնքի ավագանու կանոնակարգով՝ Արարատ համայնքի ավագանին որոշում է՝
3) Արարատ քաղաքային կոմունալ ծառայության բյուջետային հիմնարկին փոխանցված գույքերը նվիրաբերելու մասին։
4) Համայնքային սեփականություն հանդիսացող 0.24629 հա մակերեսով հողամասի նպատակային և գործառնական նշանակությունը փոփոխելու մասին։
8) Արարատ համայնքի Նոյակերտ բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող 03-066-0101-0079 կադաստրային ծածկագիրը կրող 3.3636 հա մակերեով հողամասը վարձակալությամբ տրամադրելու մասին։
9) Արարատ համայնքի Նոյակերտ բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող  03-066-0145-0008 կադաստրային ծածկագիրը կրող  0.32571 հա մակերեսով հողամասը վարձակալությամբ տրամադրելու մասին։
10) Արարատ համայնքի Նոյակերտ բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող 03-066-0143-0008 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0.3032  հա մակերեսով հողամասը վարձակալությամբ տրամադրելու մասին։
11) Արարատ համայնքի Նոյակերտ բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող  03-066-0142-0003 կադաստրային ծածկագիրը կրող  0.04194 հա մակերեսով հողամասը վարձակալությամբ տրամադրելու մասին։
12) Արարատ համայնքի Նոյակերտ բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող  03-066-0144-0008 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0.32746 հա մակերեսով հողամասը վարձակալությամբ տրամադրելու մասին:
13) Արարատ համայնքի Արարատ քաղաքի Ա.Իսահակյան 23/1  հասցեում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող  03-002-0010-0101 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0․000091 հա մակերեսով բնակավայրերի հասարակական կառուցապատման հողամասը աճուրդ վաճառքի կարգով օտարելու մասին:
14) Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզի Արարատ համայնքի  2025 թվականի բյուջեի  չորրորդ եռամսյակի կատարման արդյունքների մասին։
15) Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզի Արարատ համայնքի  2026 թվականի բյուջեի եկամտային և ծախսային մասերի հոդվածներում փոփոխություն կատարելու մասին։
16) Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզի Արարատ համայնքի ավագանու  2025 թվականի նոյեմբերի 14-ի թիվ 120-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին։
17 ) Արարատ համայնքի  2025 թվականի բնապահպանական ծրագրի իրականացման վերաբերյալ հաշվետվությունը հաստատելու մասին։
18) Արարատ համայնքի Արարատ քաղաքի Խ.Աբովյանի  1/19 հասցեում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող 03-002-0002-0356 կադաստրային ծածկագիրը կրող  0.00588  հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը աճուրդ վաճառքի կարգով օտարելու մասին:
19) Արարատ համայնքի Արարատ քաղաքի Աղբյուր Սերոբի 12/2 հասցեում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող  03-002-0019-0125 կադաստրային ծածկագիրը կրող   0.00274  հա մակերեսով բնակավայրերի հասարակական կառուցապատման հողամասը աճուրդ վաճառքի կարգով օտարելու մասին:
20) Արարատ համայնքի Ավշար բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող 03-013-0909-0004 կադաստրային ծածկագիրը կրող  0.21256 հա մակերեսով գյուղատնտեսական նշանակության այլ հողամասը աճուրդ վաճառքի կարգով օտարելու մասին:
21) Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 1-ին փողոց 2/2 հասցեում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող 03-078-0002-0012 կադաստրային ծածկագիրը կրող 0.0495  հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը աճուրդ վաճառքի կարգով օտարելու մասին:
22) Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ բնակավայրի 4-րդ փողոց 24/2 հասցեում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող  03-078-0009-0064 կադաստրային ծածկագիրը կրող  0.10649 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը աճուրդ վաճառքի կարգով օտարելու մասին:
23) Հայաստանի Հանրապետության պետական բյոուջեից սուբվենցիա ստանալու նպատակով Արարատ համայնքի Արարատ քաղաքի, Արարատ, Սուրենավան, Արմաշ, Ավշար, Նոյակերտ, Զանգակատուն,Վարդաշատ, Ուրցալանջ, Պարույր Սևակ բնակավայրերի փողոցների հիմնանորոգում ասֆալտապատմամբ ծրագրի հայտ ներկայացնելու համաձայնություն տալու մասին:
25) Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեից սուբվենցիա ստանալու նպատակով Արարատ համայնքի Արարատ բնակավայրի ջրահեռացման կոլեկտորի վերակառուցում,Արարատ և Պարույր Սևակ բնակավայրերի ջրահեռացման համակարգի կառուցում ծրագրի հայտ ներկայացնելու համաձայնություն տալու մասին:
26) Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեից սուբվենցիա ստանալու նպատակով Արարատ համայնքի Պարույր Սևակ, Ավշար, Երասխ  բնակավայրերի ջրամատակարարման համակարգերի և Ուրցալանջ բնակավայրի ջրամատակարարման համակարգի  ՕԿՋ-ի կառուցում ծրագրի հայտ ներկայացնելու համաձայնություն տալու մասին:
27) Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեից սուբվենցիա ստանալու նպատակով Արարատ համայնքի Արարատ քաղաքի թիվ 4 և Արարատ համայնքի Արմաշ  բնակավայրի մանկապարտեզների հիմնանորոգում ծրագրի հայտ ներկայացնելու համաձայնություն տալու մասին: