12 փետրվարի 2026 թվականի N 006-Ա
ԱՐԹՈՒՐ ԳՐԻԳՈՐՅԱՆԻ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ ՀՈՂԱՄԱՍԻ ՆՊԱՏԱԿԱՅԻՆ ԵՎ ԳՈՐԾԱՌՆԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՓՈՓՈԽԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության «Հողային օրենսգրքի» 7-րդ հոդվածի 9-րդ,15-րդ և 16-րդ կետերի պահանջներով,հիմք ընդունելով քաղաքաշինական ծրագրային փաստաթղթերի մշակման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի՝ 02.12.2025թ.թիվ 2/փ-383 դրական եզրակացությունը,հաշվի առնելով քաղաքացի՝Արթուր Գրիգորյանի կողմից ներկայացված դիմումը, Արարատ համայնքի ավագանին որոշում է.
1.Թույլատրել Արթուր Գրիգորյանին սեփականության իրավունքով պատկանող, Արարատ համայնքի գյուղ Արարատ բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող 03-015-0025-0112 կադաստրային ծածկագիրը կրող, 0.3 հա մակերեսով արդյունաբերական, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական նշանակության օբյեկտների ՝գյուղատնտեսական արտադրական օբյեկտների հողերը փոփոխել՝բնակավայրերի նպատակային նշանակության հասարակական կառուցապատման հողերի՝ սգո սրահ կառուցելու համար։
2. Վերոնշյալ հողամասի նպատակային և գործառնական նշանակությունները փոփոխված են համայնքում հողամասի նկատմամբ փոփոխված նպատակային և գործառնական նշանակությամբ իրավունքները պետական գրանցում ստանալու պահից: