01.01.2026թ. դրությամբ Տիգրան Հայաստանի Պետրոսյանը / ՀԾՀ՝ 1909570133, գ.Արարատ, Կոլխոզնիկների փող․, տուն 18/ համայնքային բյուջեի նկատմամբ փոխադրամիջոցի /NISSAN MURANO 3.5 մակնիշ, հաշվառման համարանիշ՝ 36FQ978/ գույքահարկի մասով ունի՝ 487 961/չորս հարյուր ութսունյոթ հազար ինը հարյուր վաթսունմեկ/ ՀՀ դրամ ապառք, որից՝ հարկ 385 500 /երեք հարյուր ութսունհինգ հազար հինգ հարյուր/ ՀՀ դրամ, հաշվարկված տույժ՝ 102 461/հարյուր երկու հազար չորս հարյուր վաթսունմեկ/ ՀՀ դրամ, որոնք հաշվարկվել են օրենսդրությամբ սահմանված կարգով: Հարկային պարտավորությունների գծով գումարների վճարումը սահմանված ժամկետից ուշացնելու դեպքում տեղական ինքակառավարման մարմինը որոշում է կայացնում հարկ վճարողից ժամանակին չվճարված գումարը գանձելու վերաբերյալ և այդ մասին պատշաճ ծանուցում վերջինիս:
1. Տիգրան Հայաստանի Պետրոսյանից հօգուտ Արարատ համայնքի բյուջե /հ/հ 900425105021/ գանձել 487 961/չորս հարյուր ութսունյոթ հազար ինը հարյուր վաթսունմեկ/ ՀՀ դրամ վճարման ենթակա փոխադրամիջոցի գույքահարկի գումար: