01.01.2026թ. դրությամբ Գրիգոր Համազասպի Հարությունանը / ՀԾՀ՝ 2401550410, գ.Արարատ, Հաղթանակի փող․, տուն 42/ համայնքային բյուջեի նկատմամբ փոխադրամիջոցի /MERCEDES-BENZ E350 մակնիշ, հաշվառման համարանիշ՝ 36FL806/ գույքահարկի մասով ունի՝ 705 638/յոթ հարյուր հինգ հազար վեց հարյուր երեսունութ/ ՀՀ դրամ ապառք, որից՝ հարկ 538 773/հինգ հարյուր երեսունութ հազար յոթ հարյուր յոթանասուներեք/ ՀՀ դրամ, հաշվարկված տույժ՝ 166 865/հարյուր վաթսունվեց հազար ութ հարյուր վաթսունհինգ/ ՀՀ դրամ, որոնք հաշվարկվել են օրենսդրությամբ սահմանված կարգով: Հարկային պարտավորությունների գծով գումարների վճարումը սահմանված ժամկետից ուշացնելու դեպքում տեղական ինքակառավարման մարմինը որոշում է կայացնում հարկ վճարողից ժամանակին չվճարված գումարը գանձելու վերաբերյալ և այդ մասին պատշաճ ծանուցում վերջինիս:
1. Գրիգոր Համազասպի Հարությունանից հօգուտ Արարատ համայնքի բյուջե /հ/հ 900425105021/ գանձել 705 638/յոթ հարյուր հինգ հազար վեց հարյուր երեսունութ/ՀՀ դրամ վճարման ենթակա փոխադրամիջոցի գույքահարկի գումար: