20 փետրվարի 2026 թվականի N 0187-Ա
ԱՆՇԱՐԺ ԳՈՒՅՔԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՐԱՆՑՄԱՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ ԳՈՒՄԱՐ ՓՈԽԱՆՑԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 73-րդ հոդվածով՝ Արարատ համայնքի գյուղ Արարատ  բնակավայրում  գտնվող անշարժ գույքի պետական գրանցման նպատակով.ՈՐՈՇՈՒՄ  ԵՄ`
1.Արարատ համայնքի գյուղ Արարատ բնակավայրում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող գույքը. ծածկագիր /03-015-0050-0081/ 0.01491 հա մակերեսով հողամասը առանձնացնելու և Արարատ համայնքի անունով պետական գրանցման նպատակով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության առընթեր ԱԳԿ ՊԿ աշխատակազմի Արտաշատ 2 սպասարկման գրասենյակի 900013220018 հաշվեհամարին փոխանցել  2000 (երկու հազար) ՀՀ դրամ իրավունքի գրանցում և պետտուրք՝  1000 (մեկ հազար) ՀՀ դրամ 900005016176 հաշվեհամարին:
2.Ֆինանսատնտեսագիտական բաժնին՝ փոխանցումը կատարել բյուջեով նախատեսված 0161.52 «Գույքի նկատմամբ իրավունքի գրանցում» ծրագրի 4823 «Պարտադիր վճարներ» և 4822 «Այլ հարկեր ու տուրքեր» հոդվածներով նախատեսված ծախսերից: