Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի <<Հայաստանի Հանրապետության քաղաքային և գյուղական բնակավայրերում ներբնակավայրային աշխարհագրական օբյեկտների անվանակոչման, անվանափոխման, անշարժ գույքի` ըստ դրա գտնվելու և (կամ) տեղակայման վայրի համարակալման, հասցեավորման ու հասցեների պետական գրանցման կարգը հաստատելու և հասցեների գրանցման լիազոր մարմին սահմանելու մասին>> թիվ 2387-Ն որոշմամբ և հիմք ընդունելով Արարատ համայնք, գ․ Արարատ,Գրիբոյեդովի փողոց 30/1, գ․Արարատ,Գրիբոյեդովի փողոց 28, գ․Արարատ,Գրիբոյեդովի փողոց 20/1 հասցեները կրող անշարժ գույքերի սեփականատեր Վարդան Վանուշի Եղիազարյանի դիմումը՝ դրանք միավորելու և հասցե տրամադրելու վերաբերյալ. ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ
1.Քաղաքացի Վարդան Վանուշի Եղիազարյանի սեփականությունը հանդիսացող Արարատ համայնք, գ․Արարատ,Գրիբոյեդովի փողոց 30/1,գ․Արարատ,Գրիբոյեդովի փողոց 28,գ․Արարատ,Գրիբոյեդովի փողոց 20/1 հասցեները կրող անշարժ գույքերը միավորել և հաշվառել որպես մեկ գույքային միավոր:
2.Հաշվի առնելով հասցեի եզակիության և որոշակիության սկզբունքը միավորման արդյունքում առաջացած նոր հասցեավորման օբյեկտին տրամադրել` համայնք Արարատ, գ․ Արարատ, Գրիբոյեդովի փողոց 28 բնակելի տուն/ հասցեի որոշման ծածկագիր՝ 03022L4H4378/: