01.01.2026թ. դրությամբ Սարգիս Գևորգի Դարբինյանը / ՀԾՀ՝ 1614720363, գ.Արարատ, Խնկո Ապոր փող․, տուն 51/ համայնքային բյուջեի նկատմամբ փոխադրամիջոցի /BMW 530 մակնիշ, հաշվառման համարանիշ՝ 35GG464/ գույքահարկի մասով ունի՝ 749 241/ յոթ հարյուր քառասունինը հազար երկու հարյուր քառասունմեկ/ ՀՀ դրամ ապառք, որից՝ հարկ 591 761 /հինգ հարյուր իննսունմեկ հազար յոթ հարյուր վաթսունմեկ/ ՀՀ դրամ, հաշվարկված տույժ՝ 157 480/հարյուր հիսունյոթ հազար չորս հարյուր ութսուն/ ՀՀ դրամ, որոնք հաշվարկվել են օրենսդրությամբ սահմանված կարգով: Հարկային պարտավորությունների գծով գումարների վճարումը սահմանված ժամկետից ուշացնելու դեպքում տեղական ինքակառավարման մարմինը որոշում է կայացնում հարկ վճարողից ժամանակին չվճարված գումարը գանձելու վերաբերյալ և այդ մասին պատշաճ ծանուցում վերջինիս:
1. Սարգիս Գևորգի Դարբինյանից հօգուտ Արարատ համայնքի բյուջե /հ/հ 900425105021/ գանձել 749 241/ յոթ հարյուր քառասունինը հազար երկու հարյուր քառասունմեկ/ ՀՀ դրամ վճարման ենթակա փոխադրամիջոցի գույքահարկի գումար: