Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության <<Համայնքային ծառայության մասին>> օրենքի 13-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2.2-րդ կետով և Արարատ համայնքի ղեկավարի 2022թ-ի մայիսի 23-ի թիվ 470 որոշմամբ հաստատված «Համայնքային ծառայության մրցութային հանձնաժողովի աշխատակարգի» 4-րդ կետով, 5-րդ կետով, 5․3 կետով․ ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ՝
1.Հաստատել համայնքային ծառայության 2026 թվականի փետրվարի 17-ին կայանալիք Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզի Արարատի համայնքապետարանի աշխատակազմի քարտուղարության, անձնակազմի կառավարման և տեղեկատվական տեխնոլոգիայի բաժնի առաջին կարգի մասնագետի /պաշտոնի անձնագրի ծածկագիր 3․2-1/, աշխատակազմի քարտուղարության, անձնակազմի կառավարման և տեղեկատվական տեխնոլոգիայի բաժնի առաջին կարգի մասնագետի /պաշտոնի անձնագրի ծածկագիր 3․2-4/, աշխատակազմի զարգացման ծրագրերի, կրթության, սպորտի, մշակույթի․ երիտասարդության և առողջապահության բաժնի առաջին կարգի մասնագետի /պաշտոնի անձնագրի ծածկագիր՝ 3․2-20/ և աշխատակազմի քաղաքաշինության, հողաշինության, տրանսպորտի և կոմունալ ծառայության բաժնի առաջին կարգի մասնագետի /պաշտոնի անձնագրի ծածկագիր՝ 3․2-22/ թափուր պաշտոններ զբաղեցնելու համար համաձայն համակարգչից վերջնական պատահական ընտրված մրցութային հանձնաժողովի հետևյալ կազմը՝