20 փետրվարի 2026 թվականի N 0185-Ա
ԵՐԿՈՒ ՄԻԱՎՈՐԻ ԲԱԺԱՆՎՈՂ ԳՈՒՅՔԻՆ ՀԱՍՑԵ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2005թվականի դեկտեմբերի 29-ի <<Հայաստանի Հանրապետության քաղաքային և գյուղական բնակավայրերում ներբնակավայրային աշխարհագրական օբեկտների անվանակոչման, անվանափոխման, անշարժ գույքի` ըստ դրա գտնվելու և (կամ) տեղակայման վայրի համարակալման, հասցեավորման ու հասցեների պետական գրանցման կարգը հաստատելու և հասցեների գրանցման լիազոր մարմին սահմանելու մասին>> թիվ 2387-Ն որոշմամբ՝ Հրաչյա Սամվելի Սողոմոնյանին սեփականության իրավունքով պատկանող, Արարատ համայնք, գյուղ Արարատ, Հ․Սահյան փողոց 1 հասցեն կրող անշարժ գույքը համաձայն համապատասխան որակավորում ունեցող անձի կողմից տրված հատակագծի երկու գույքային միավորի բաժանելու և նոր  հասցե տրամադրելու մասին. ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ՝
1.Արարատ համայնքի, Արարատ գյուղի կադաստրային քարտեզի 03-015-0017-0008 ծածկագրիը կրող անշարժ գույքը բաժանել երկու գույքային միավորի համաձայն համապատասխան որակավորում ունեցող մասնագետի կողմից կազմված հատակագծի:
2.Առանձնացվող հատված 1-ին տրամադրել հասցե ՝ Արարատ համայնք, գյուղ Արարատ, Հ․Սահյան փողոց 1 բնակելի տուն հասցեն (հասցե տրամադրելու մասին ծածկագիր 03022B3DKWPQ):
3.Առանձնացվող հատված 2-ին տրամադրել հասցե՝ Արարատ համայնք, գյուղ Արարատ, Հ․Սահյան փողոց 1/1 բնակելի տուն հասցեն (հասցե տրամադրելու մասին որոշման ծածկագիր՝ 030225NCGX9G):
4.Սույն որոշումից ծագող իրավունքները ենթակա են պետական գրանցման օրենքով սահմանված կարգով: